Partneři:

Montana - Lezecký časopis Cestovatel.cz - časopis o cestování nejen pro cestovatele Alpsport - outdoor equipment Hankook Adrex - Extrémní sporty Craft - Funkční prádlo a oblečení Silva - Outdoorové produkty Mammut - Outdoorové oblečení, horolezectví Vrakoviště Brno Auto servis Staněk

Sbírka

Sbírka byla dne 2.9.2009 ukončena. Bylo vybráno celkem:
V českých korunách: 011620,-
V mongolské měně (tugrik): 915000,-

Všem, kteří přispěli, děkujeme.

  • Veřejná sbírka na pomoc dětem v Mongolsku, konkrétně v ajmagu (regionu) Bulgan (město vzdálené cca 300 km od hlavního města Ulánbátaru)

  • Cílem celé akce je snaha upozornit na stav školství v zemi. Děti jsou zde nuceny dojíždět do vzdálených internátních škol, což je nejen drahé, ale vzhledem k věku školáků také Mongolské dítě nevhodné pro děti i jejich rodiny. Charita ČR, se kterou nyní spolupracujeme, proto zahájila projekt zvaný „Cesta domů“

  • Veškeré peníze ze sbírky budou použity na naplnění tzv. „barelu vzdělání“, symbolického daru pro školáky provincie Bulgan. Plánujeme zakoupení školních pomůcek, jako jsou učebnice, mapy, naučné plakáty, psací potřeby aj. Dále sportovní pomůcky: míče, švihadla, tenisové rakety apod.

  • Pomoci můžete i vy, a to zasláním jakékoliv částky na speciální účet akce, jehož aktuální stav můžete na našich webových stránkách průběžně sledovat.